top of page
DSC02337.JPG

10 tipů rodinného kempování

Od roku 2017 vyrážíme celá rodina do kempů a to buď se stanem nebo s karavanem. Dětem se více líbí obě varianty, takže to střídáme. Karavan je pro nás pohodlnější u moře, kde si můžeme zapnout klimatizaci a na podzim, kdy si díky němu prodlužujeme sezónu kempování.

Pár zkušeností, kterými se při cestování sami obvykle řídíme,

aby nás to bavilo:

#1

Máme plán

Poctivě plánujeme a přesto jsme otevřeni příjemné náhodě. Plánujeme a rozhodujeme společně jako rodina, i když to spolu se ženou trochu připravíme.

checklist.png
Read More

#3

Nebojíme se storna

Rezervujeme si dlouho dopředu desítkové kempy s dobrými referencemi, připlatíme si za pěkné stanoviště, elektriku, vodu… Nelitujeme storno poplatky, pokud se zkazí počasí. Neváháme přejet 400 km na jiné místo nebo si zaplatit jiné ubytování v oblasti.

stop.png
Read More

#2

Rozmanitost

Hledáme pestrost a kontrast. pět dní u moře, další čtyři ve vysokých horách. Jednou známé místo. příště zase nové. Různé země, kuchyně.. Vedro a zima.

planet-earth.png
Read More

#4

Je to dobrodružství

Přesouváme se obvykle po 4-5 dnech. Je to dobré pro trávu i pro nás. Carpe diem. Nutí nás to naplno využít potenciál daného místa a příště se rádi vrátíme a budeme zkoumat dál. Přejezdy si užíváme stejně tak, jako samotné kempování. 

dlf_edited.png
Read More

#5

Zázemí

Postavíme stan nebo zaparkujeme karavan. Vytvoříme si zázemí a vyrážíme na výlety. Pěšky, na kole nebo jen s autem. Respektujeme místní obyvatele a pravidla kempu. Děláme reklamu naší krásné zemi.

tent.png
Read More

#7

Jsme vždy ready na odjezd

Nic nesháníme a téměř nebalíme, máme to hlavní neustále zabalené v karavanu. Včetně kol a paddle boardu. Zapojit zapojit, doložit rezervní potraviny a vyrazit.

caravan.png
Read More

#6

Komfort a kvalita

Máme s sebou známé, kvalitní, komfortní, vychytané a trvanlivé věci, Prostorný rodinný stan, komfortní spaní, cestovní ledničku, světla, WC pro děti. Když jedeme s karavanem je o komfort postaráno na 100 %.

kisspng-computer-icons-badge-clip-art-5b29c81d1065d0.7841563915294648610672 (1).png
Read More

#8

Systém a organizace

Hledáme super zážitky, ne suchá trička – všechno máme jednoduchý, rychlý a na svém místě.

pngegg.png
Read More

#9

Jíme v restauracích nebo si vaříme 

Jíme podle toho, co nás zrovna baví. Užíváme si naplno lokální pohostinnosti a místních potravin, ale ne za každou cenu. Máme s sebou železnou zásobu oblíbených jídel a pití a dobré české pivo na výměnu s lidmi na cestách.

kisspng-portable-network-graphics-computer-icons-clip-art-5c6b4688476bd2.24966414155053428
Read More

#10

Nová přátelství

Asi to nejdůležitější - zdravíme, usmíváme se a s milými lidmi se po zakotvení na druhý den rádi dáme do řeči. Nezřídka se pak skamarádíme my i naše děti, zažijeme neplánovanou společnou grilovačku, nečekaný výlet, výměnnou večeři z lokálních surovin.

family.png
Read More
bottom of page