top of page

Česká Republika - Frymburk

Aktualizováno: 25. 8. 2022


Frymburk je příjemný kemp západního stylu na okraji stejnojmenného malebného městečka. Díky poloze na břehu Lipenské přehrady, máte v noci slušnou šanci na širokou oblohu plnou hvězd. A až se ráno probudíte, potěší vás výhled na přehradu zalitou ranním sluncem, opodál Frymburský kostelík a molo přívozu, od kterého možná právě vyplouvá pravidelná linka expresu, lákající návštěvníky na celodenní výlet. Na břehu labutě vyvádějí mladé, opodál na hřišti se houpají děti, zatímco jejich rodiče v klidu balí na zpáteční cestu do Amsterodamu, Vídně nebo Prahy. Nikdo nikam nespěchá, jen v dálce na hladině se prohánějí dvě malé plachetnice.O kempu


Rodina provozující kemp má k tomu vztah a je poznat, že se snaží poskytovat návštěvníkům vyšší evropský standard a vytvářejí pohodu.


Kemp leží na bezpečné cyklostezce obepínající Lipenskou přehradu. Poskytuje tak příležitost k četným výletům a vycházkám do okolí, stejně tak jako k cyklistickým vyjížďkám nebo výletům automobilem. Vždyť nedaleko je třeba oblíbená Stezka korunami stromů s lanovkou a bikeparkem a o kus dál dokonce Český Krumlov.


Veškeré údaje a informace naleznete zde: https://www.campingfrymburk.cz/


Parcely v kempu jsou dostatečně prostorné a jsou k dispozici v různých velikostech a komfortu. Na všechna místa pro karavany vede elektřina, luxusnější kempoviště poskytují i přípojku na vodu a silnější elektrické jištění. Kemp se rozprostírá doširoka u nádherné pláže a v terasovém stylu se zdvihá směrem k hlavní silnici. Kempovací parcely jsou rovné, zároveň však mají všichni návštěvníci krásný výhled na vodní nádrž. Silnice je odstíněna vzrostlým lesíkem a plotem, takže vás v noci auta příliš neruší, pokud zrovna někdo nezávodí na motorce.


V kempu je vše přehledně zorganizované. Vítá vás majitelka ve vzdušné a moderní recepci, formality probíhají s úsměvem a přístupem, kdy nic není problém. Majitel se kempem prohání na traktůrku a pomáhá převážet karavany méně obratným řidičům. Závory jsou otvírány elekronicky na čipový systém. Cesty jsou v perfektním stavu, stejně jako čerstvě posekaný trávník. Pracovníci zodpovědní za úklid se všude objevují v pravidelných intervalech a o zařízení kempu pečují opravdu důkladně, takže je zde na evropské poměry příjemně čisto. Každý stan i karavan má své místo, takže máte pocit dostatku prostoru a podporuje to celkovou pohodu a relaxační atmosféru. Kemp se rozprostírá od recepce na obě strany břehu, takže i větší množství návštěvníků pojme bez větších problémů. Přesto je vhodné myslet na včasnou rezervaci, protože bývá občas vzhledem k oblibě caravaningu - a především díky své vysoké kvalitě, zcela vybookován.

Příjemným zpestřením mohou být pro vaše ratolesti občasné programy pro děti. My jsme zažili např. opékání trdelníků nad táborákem a děti si to i přes přicházející bouřku velmi užily.
Vybavení kempu

V kempu je navíc k pěkné pláži s výhledem k dispozici restaurace, jsou zde dětská hřiště, dvě ohniště, půjčovna lodí. Kromě parcel pro kempování, je v nabídce i pronájem mobilních domků ve standardním nebo luxusním provedení. Někteří pravidelní návštěvníci si zde nechávají své obytné přívěsy na parkovišti za bránou, takže se mohou vracet vyloženě jako na chalupu a svá obydlí již mají připravená na louce.

V kempu je kvalitní pokrytí WiFi.Zázemí kempu


Sanitární vybavení je v dobrém stavu. Ačkoliv jsou toalety a sprchy zařízené v jednoduchém stylu a něco již pamatují, jsou perfektně čisté, účelně vybavené a funkční. Stejně tak pračky a sušičky. Venkovní umývárny nádobí vedou k šetření s horkou vodou, která je však také k dispozici.Vyžití pro děti


Kromě vody a dostatku trávníkové plochy jsou v kempu hned tři pěkná dětská hřiště s různými prolézačkami, houpačkami, kolotočem, menším tobogánem, pískovištěm. Každé hřiště je trochu jinak vybavené, což dětem přináší kouzlo objevování. Navíc jsou zde pořádány různé animační programy pro děti, opékačky, tancování a další zábava. Z vlastní zkušenosti bychom chtěli vyzdvihnout pohodovost a autentičnost těchto aktivit. Větší děti, které akce chystají (a některé dokonce překládají i do Holandštiny), to dělají se zájmem a potřebnou dávkou kreativity. 

Nejkrásnější výlety a tipy v okolíPřívoz Frymburk

Vyrazíte-li na druhou stranu přehrady do Frýdavy, můžete na kolech objet nádrž zleva a vrátit se přes Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou zpět do Frymburku.
Přístav Lipno


Stezka korunami stromů - Lipno

Na Stezku se můžete vydat buď po značené stezce lesem pro pěší nebo vyjet až nahoru lanovkou.


 

Kulinářské tipy v okolí


V okolí Frymburku je dost zajímavých možností, kam vyrazit na dobré jídlo i něco sladkého. Tady chutnalo nám.


Slunečná louka - Pizzerie


Výborná Pizzerie přímo v Lipně. Atmosféra je tu výborná, nicméně pizzu si můžete samozřejmě vzít i s sebou: https://www.slunecnalouka.cz/


 

Povidloň - cukrárna a zmrzlinářství


Povidloň je synonymem pro koncentrovanou řemeslnou dobrotu. Určitě stojí za návštěvu na kole: https://www.cukrarnapovidlon.cz/


 


353 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page