top of page

Španělsko - Národní park Ordesa - Camping Río Ara

Aktualizováno: 25. 8. 2022


Kemp Río Ara je krásný a klidný rodinný kemp v centrální části Pyrenejí, nedaleko od Národního parku Ordesa a Monte Perdido. Samotný kemp se nachází v blízkosti křišťálově čisté řeky Ara, která příjemně šumí a poskytuje místo ke koupání. Obklopen je zelení a horami. Od svého stanu budete mít impozantní výhled na okolní horské scenérie. Pozoruhodná je krásná a otevřená noční obloha bez světelného smogu. Do kilometr vzdáleného městečka Torla se dostanete přes most přes divokou říčku Ara. Tato krásná a čistá říčka, propůjčila kempu své jméno.O kempu


Na rozdíl od jiných oblíbených kempovišť v okolí národního parku, je tento kemp obvykle o něco klidnější, protože sem typicky nemíří hlučné skupiny táborníků, pořádajících noční večírky. Kemp je tak ideálním místem pro rodiny s dětmi, které se na okružní cestě Evropou dostaly přes Německo a Francii až za brány Španělského království. Z Prahy je to sem přibližně 1800 kilometrů, takže stojí za to sem vyrazit na delší dovolené.

Přestože se celkovou rozlohou řadí mezi menší kempy, nabízí individuálním táborníkům všechny typy kempování – od malých a velkých stanů, přes obytné přívěsy a obytné automobily. Pro kempování máte k dispozici travnatou plochu. Na většině míst ke kempování je několik vzrostlých stromů, poskytujících v létě příjemný stín. Milí majitelé a personál ochotně poradí, kam vyrazit na výlet nebo zajít na jídlo. Podobně jako na ostatních krásných místech je důležité si v sezóně rezervovat místo, zejména pokud máte větší stan nebo karavan. Pokud potřebujete doplnit zásoby, můžete vyrazit do Torly, kde jsou i místa, kam vyrazit na jídlo. Do národního parku je nejlepší cesta pár minut autobusem.


Všechny informace o aktuálních cenách, možnostech rezervace a platném provozním řádu kempu naleznete na webovkách: http://www.campingrioaraordesa.com/enVybavení kempu


Zázemí kempu:

IK dispozici je moderní a vkusné zázemí ve španělském stylu. Je zde dostatek sprch s horkou vodou i nové toalety. Je zde také pěkná prádelna. Sociální zařízení se vyznačuje naprostou čistotou a pravidelnou péčí.

V kempu je malá prodejna pouze se základními výrobky. Je zde také malá restaurace a bar nabízející dobré jídlo a solidní porce za slušné ceny.

Vyžití pro děti:


V kempu není hřiště pro děti ani prolézačky, houpačky, tak musíte vymyslet jiný program.


Nejlepší místa pro rodiny s dětmi s velkým stanem:


Všechna místa nabízejí nádherný trávník a jsou pěkně udržovaná. Kempovací místa nejsou vzájemně oddělená žádným plotem, což nám nevadí, ale je potřeba se přátelsky domluvit s ostatními. Obvykle si můžete při příjezdu vybrat konkrétní místo nebo se dohodnout s personálem. Pro jistotu je dobré se na cestu vybavit slovníčkem španělštiny a naučit se s dětmi základní fráze. 

Nejkrásnější výlety a tipy v okolí


Poloha kempu láká k výletům v Národnímu parku Ordesa a Monte Perdido. Je to několik minut do kopce na autobusovou zastávku a autobus vás přiveze až ke vstupu.


Přímo v Torle najdete malou turistickou kancelář:


Národní park Ordesa a Monte Perdido:
 

Kulinářské tipy v okolí


Pizzeria La Tea Broto


Torla – pokud po výletu oceníte pizzu z kamenné pece, vyzkoušejte toto místo v městečku Torla. Kromě výborné pizzy mají i těstoviny 

El Duende

Tradiční pokrmy neumějí dělat široko daleko lépe než v El Duende, která se také nachází v Torle. Za € 24,50 bylo kompletní výborné menu pro jednu osobu.

232 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page